Направи сам: Уметност од ролни од тоалетна хартија

Додека за некои се само парче ѓубре, за други претставуваат инспирација за изработка на корисни предмети за домот.

Најдобри модни комбинации за жените во триесеттите

Триесеттите се многу подобри од дваесеттите. Ова е период кога конечно сте свои и самостојни, и баш такво треба да биде и вашето облекување.

Стјуардеса остава топли пораки за патниците во авион

Тејлор Типет ни покажува дека можете да измамите насмевка на нечие лице дури и со една едноставна порака.

5 друштвени игри кои може да се играат само со Chips King смоки

Со Chips King никогаш не ви е досадно. Побрзајте до вашата најблиска продавница, купете неколку пакетчиња смоки и забавата може да започне.
Датум: 07 окт 2015
, Автор:

Генијално и практично: Претворете ги овие 11 секојдневни негативни фрази во нешто позитивно

Едноставно кажано, слушањето и користењето позитивен говор може да направи да се чувствувате многу подобро од претходно.

Хороскопските знаци и однесувањето во униформа, причината за несоница и менувањето сијалица

Доколку сакате малку да се насмеете, прочитајте што кажуваат ѕвездите за вас на овие теми...

16 совети за нега на виткана коса кои ќе ви го променат животот

Иако витканата коса е навистина преубава, честопати може да биде многу непослушна, сува и тешка за обликување.

Вирус кој е поопасен и од ХИВ: Нема симптоми, а можеби веќе го имате и без да сте свесни

Станува збор за група вируси кои влијаат на кожата и мембраните кои го обвиваат телото, како на пример, грлото на матката, анусот, устата и грлото.

B-watch е првата домашна компанија со реклама на Инстаграм

Компанијата која е лидер во дистрибуција, продажба и сервисирање на брендирани часовници ја спонзорираше првата реклама од Македонија во првиот ден кога Инстаграм на светско ниво дозволи спонзорирани постови.
Датум: 07 окт 2015
, Автор:
12