27 мај 2015 | Кафе пауза

20 мисли од Џ. К. Роулинг кои можат да ви помогнат и во најлошите денови

Доколку поминувате низ лош период, овие цитати можат многу да ви помогнат...

15 нешта кои мора да ги запомните доколку сте во врска со личност која се бори со зависност

Доколку ги имате на ум овие нешта, вие многу полесно ќе можете да се справите со оваа тешка ситуација...

8 бесмислени митови кои кружат за љубовните врски

Митовите кои ги слушаме за врските се само тоа – митови, а секоја врска бара со полно срце да се работи на неа за таа да биде успешна, среќна и продуктивна.

Неодоливи животни со природни чадорчиња

Во овие моменти тие изгледаат како мали човечиња кои држат чадор над својата глава.

Животен хороскоп: Близнаците ќе завршат во лудница, а Јарците ќе останат сами…

Секој хороскопски знак има своја низа проблеми и несреќи кои го следат...

10 ситуации кои ве претвораат од добри во најдобри пријателки

Лесно е да најдете добри пријатели, но оние најдобрите не се наоѓаат - нив ги создава животот.

Страдањето од анксиозност низ 12 моќни фотографии

Фотографката Кејти Џој Крафорд на еден уникатен и сосема поинаков начин ја прикажува нејзината борба со анксиозноста во серијата фотографии „Моето анксиозно срце“.

Спремни за на плажа: 5 книги кои дефинитивно ќе ве восхитат

Во текот на летните месеци, кога се „печете“ на сонцето, книгата и коктелот се единственото нешто што ви е потребно. Погледнете кои книги ви ги препорачуваме да ги земете со вас.

Скопски Карпош исчистен и разубавен

По одличниот одѕив на граѓаните во акцијата за чистење на подрумите од средината на април, Пакомак и Тинекс маркетите овој пат одлучија да го активираат локалното население од Карпош 4 во акцијата „Пролетно чистење на подрумите“.
Датум: 27 мај 2015
, Автор:

Модна сабота во Рамстор Мол: Ревија, забава, попусти

Трговскиот центар Рамстор е подготвен за започнување на летото на еден поинаков начин. Ги повикува најдобрите македонски модни блогери да ја создадат најдобрата модна комбинација за лето 2015 година од брендовите во Рамстор Мол.
Датум: 27 мај 2015
, Автор:

Lenovo подарува викенд за двајца во Париз!

Сакаш да го посетиш Париз и да уживаш во неговата прекрасна атмосфера? Сега од Lenovo ти ја даваат оваа можност – учествувај во наградната игра и освој патување за двајца во Париз или друга супер награда!
Датум: 27 мај 2015
, Автор: