13 мај 2015 | Кафе пауза

Имате ли лице создадено за успех?

Дали сте се запрашале некогаш што вашето лице открива за вас? Еве некои сознанија на та тема до кои е дојдено по пат на научни истражувања.
Датум: 13 мај 2015
, Автор:

Изненадувачки податоци за човековото тело: Чоколадото ги топи килограмите, масажата ги отстранува лузните

Човековото тело крие многу мистерии кои можат да ни помогнат во зачувување на нашето здравје и добрата физичка состојба.
Датум: 13 мај 2015
, Автор:

Портрети од животни кои истовремено ја рефлектираат и нивната животна средина

Норвешкиот уметник Андреас Ли создава имагинарни портрети на животни во кои ја вметнува и нивната животна средина.
Датум: 13 мај 2015

Вашиот омилен Дизни принц од детството кажува многу за вашиот избор на мажи денес

Принцот по кој сте копнееле кога сте имале само 5 години кажува многу за типот на мажи кои ве привлекуваат денес.

Што е важно да знаеме за да умееме да се прилагодуваме на промените?

Прилагодувањето е клучна карактеристика (процес) која ја употребуваме цело време, во секакви ситуации. Луѓето се прилагодуваат на промените така што формираат нови очекувања во новонастанатите услови.
Датум: 13 мај 2015
, Автор:

Девојки, следете ги овие правила и ќе владеете со светот!

За да владеете со светот, најпрво треба да бидете свој газда, фигуративно. Тогаш имате самодоверба, свој став и не ви е грижа што другите мислат за вас или пак за она што го правите. Звучи добро, нели?

Кимоно: Модно парче кое мора да го имате за оваа пролет

Кимоното е интересен бохо летен тренд кој ги преплави ревиите и high street брендовите. Лесно се комбинира и изгледа неодоливо. Еве како да го носите.

Научете да ја фенирате вашата коса како вистински професионалец

Тајни за фенирање кои ни ги откриваат професионалните фризери

10 најчести грешки при користењето на тампоните

Тие ни овозможуваат да носиме лесна облека, па и да се капеме во море, наместо да седиме по шорцеви во сенка. Но, при користењето на тампоните жените неретко прават и грешки кои можат да им го загрозат здравјето.
Датум: 13 мај 2015
, Автор:

35 знаци дека сте во врска со созреана и некомплицирана девојка

Ако сте биле доволно среќни да најдете некоја од овие видови жени, тогаш обидете се да ја задржите покрај себе што е можно подолго.

5 најчести причини поради кои жените не сакаат да имаат деца

Кои се причините поради кои одредени жени не сакаат да имаат деца?

Рецепт за слатки шарени кифлички кои ќе ги обожавате

Кога немате идеја со што да се засладите, направете слатки шарени кифлички – брзо се прават, не чинат многу, убаво изгледаат и многу се вкусни!
Датум: 13 мај 2015
, Автор:
12