02 август 2014 | Кафе пауза

10 неверојатни приказни кои ќе ве натераат да верувате во карма

Овие неколку приказни опишуваат ситуации за кои луѓето веруваат дека се дело на старата и добра карма. Можеби ќе ве разубедат и вас.

Кога и како да заштедите при купување козметички производи?

Може да бидете убави и негувани без да потрошите многу на козметички производи. Еве како паметно да купувате козметика.
Датум: 02 авг 2014
, Автор:

Прекрасни и елегантни балерини настапуваат на улиците…

о секоја фотографија, Шитаги успева да ги сними не само танцовите способности на балерините, туку и нивните емоции, душата и страста за исклучителната уметност на балетот.

20 знаци дека сте посреќни отколку што мислите

Вистината е дека среќата не е дестинација, туку е составена од сите можности кои во секој момент се појавуваат пред вас.

Домашен рецепт за кокосово млеко

Едноставен рецепт кој штеди пари