Неколку верувања што среќата ја прават уште понедостижна

Доколку во последно време среќата постојано ви бега од рака, можеби треба да ги промените следните верувања кои ви ја спречуваат среќата и ви оневозможуваат да живеете среќен и исполнет живот.

2048: Најзаразната игра на интернет

Бидете подготвени да потрошите барем 2 часа на оваа лесна аритметичка загатка за која не треба ниту да го фатите глувчето в рака.
Датум: 18 мар 2014
, Автор:

Модни трендови за пролет 2014: Еве што предложува H&M!

Оваа година, пролетната сезона ќе биде во знакот на кожните бајкерски јакни, здолништа и чизми, а за надополнување на изгледот задолжени се цветните дезени и мотиви, точките и розовата боја.
Датум: 18 мар 2014
, Автор:

Овие две стрелки покажуваат во иста насока

Со овој едноставен експеримент, кој лесно можете да го изведете дома, имате моќ да им го промените правецот на стрелките.
Датум: 18 мар 2014
, Автор:

6 идеи за здрав, вкусен и диетален појадок

Треба да се направи баланс помеѓу диетите притоа задоволувајќи го гладот, и внимавајќи храната да биде здрава за да не може да ви наштети.
Датум: 18 мар 2014
, Автор:

Кога е време да се откажете?

Дали вашите долгогодишни цели навистина вредат онолку колку што вие во моментов мислите?

Бордо – заспаната француска убавица

Бордо е честопати нарекуван Заспана убавица поради тоа што е преубав, но не ужива толкава популарност како Париз или некои други француски градови.

Бајковита модна приказна за Runway USA

Бледа убавица којашто со сигурност ќе ви го привлече и ќе ви го задржи вниманието...