11 ноември 2013 | Кафе пауза

Неверојатните вечерни фустани кои можеа да се забележат на изборот за Мис Универзум 2013

Погледнете дел од оние фустани кои оставија најголем впечаток кај гледачите...

Како перфектно да ја исчистите микобрановата печка со помош на лимон?

Ви треба брз, лесен и евтин начин да ја исчистите вашата микробранова печка од мрснотиите?

Нежно капење на бебиња близначиња

Соња Рошел е мајка на четири деца, а по занимање е бабица. Благодарение на нејзиното искуство со бебиња, таа развила нов метод на капење, за бебиња кои се стари до 2 месеца.

Кое е идеалното време за пиење на утринското кафе?

Според едно истражување спроведено од американскиот Универзитет за воена медицина, внатрешниот часовник на луѓето, најдобро реагира на кафето по 9 часот наутро.

„Масимо Дути“ – колекција есен/зима 2013

Овогодишната колекција на Масимо Дути за есен/зима е фантастична.

Кул бариста си дава отказ со стил

Доколку планирате да си дадете отказ од кафулето во коешто работите, за да започнете сопствен бизнис, воедно можете и да им приредите мала забава на муштериите пред да си заминете.

Скоро половина македонски корисници се на Фејсбук повеќе од 3 часа на ден

44% од македонските корисници поминуваат 3 и повеќе часа дневно на Фејсбук, покажаа резултатите од првото сеопфатно истражување за ставовите и однесувањето на македонските корисници на оваа социјална мрежа.
Датум: 11 ное 2013
, Автор:

Роденденски подарок од Виталиа за децата од домот 11 Октомври

Овој пат компанијата приреди забавно и едукативно предавање на кое дечињата уживаа во забавата, се едуцираа на тема здрава исхрана, здрави навики и секако ја дегустираа целата палета производи на Виталиа.
Датум: 11 ное 2013
, Автор: