07 ноември 2013 | Кафе пауза

И кралицата на Велика Британија би сакала да живее тука

Лоциран во нов станбен комплекс во Краснодар, Русија, овој апартман е направен според барањата на сопственикот, кој сакал целокупниот дизајн да се развива околу една централна идеја – Обединетото Кралство.

Тренд од минатото: неодоливите и практични „скортови“ повторно моден хит

Од високи потпетици, класична чанта, кошула и сако, па сè до спортски маички, широки блузи или џемперчиња и патики – ова парче облека навистина добро се комбинира скоро со сè.
Датум: 07 ное 2013
, Автор:

Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки

Креатор на овие прекрасни фотографии од мајки со нивните дечиња кои на светот дошле пред само 24 часа е Џени Луис.

Бои на лакови кои се вистински хит оваа есен

Погледнете кои лакови се во тренд оваа есен.

Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе

Нереалниот начин на презентирање на љубовните врски во романтичните комедии, ѝ дало идеја на една артистка да започне врска со самата себе, барем кога станува збор за нејзината фотосерија со автопортрети.

Брза диета со суви сливи

Диетата со суви сливи спаѓа во оние „брзи“ диети и може да се практикува максимум 5 дена и тоа само за одредена потреба.

Тринаесетгодишно девојче кое ќе ве воодушеви со нејзиниот глас

Џасмин Томсон е многу талентирано тринаесетгодишно девојче кое живее во Лондон.

Романтичната Венеција во мрачно издание

„Dark Venice“ е фотосерија од торонтскиот фотограф Алесандро Кансијан, преку која тој го претставува италијанскиот романтичен град Венеција во темно, мистично издание.

Природните убавини на Блискиот Исток

Спектакуларна природа, како и на секое друго место на нашата прекрасна планета...