31 октомври 2013 | Кафе пауза

Мистериозна бубачка гради кула опколена со ограда

Неверојатна структура за која никој не знае кој ја изградил, ниту пак за што точно служи...

Најстрашниот трик за Ноќта на вештерките

Како би реагирале доколку еден ден додека опуштено шетате низ парк, зад вас ви се појави мрачното страшило кое ја симболизира смртта?

Лаги кои сите редовно ги кажуваме

Ова се 10 лаги што секој од нас редовно ги користи.

Зошто цигарите се главен непријател на вашата убавина?

Кога некој ќе престане да пуши цигари, кожата почнува да му добива повеќе кислород, што ѝ овозможува да ја задржи влажноста и постепено да ја менува својата структура.

700 балони на топол воздух одлетуваат кон небото

Пред неколку седмици во Албукерки, Њу Мексико во САД се одржа 41-та по ред Меѓународна фиеста со балони. Тоа е 9-дневен настан на кој полетуваат повеќе од 700 балони на топол воздух.

Вистинските локации од цртаните на Волт Дизни

Сите сме ги гледале цртаните филмови на Дизни и секој од нас си има свој омилен. Снежана, Аладин, или кој и да е друг, сигурно ќе се израдувате кога ќе дознаете дека многу од локациите во нив, всушност и реално постојат.
Датум: 31 окт 2013
, Автор:

Извонреден кружен тек за велосипедисти во Холандија

„Hovenring“ е неверојатен висечки кружен тек во Холандија, наменет за движење на велосипедистите, со цел тие безбедно да преминат над густиот сообраќај.

Убави моменти од животот овековечени во прекрасни фотографии

Зарем има човек што не сака да ги има овековечено сите среќни моменти што ги има доживеано?

Импресивни цитати на големиот Толстој

„Сите среќни семејства наликуваат едно на друго, секое несреќно семејство е несреќно на свој начин.“
Датум: 31 окт 2013
, Автор:

Неверојатен хотел со поглед кон прекрасни пејзажи

Хотелот „Juvet Landscape“ се наоѓа во северозападна Норвешка и она што е карактеристично за него се прекрасните глетки.