09 август 2013 | Кафе пауза

Како да комбинирате металик елементи во вашиот стил?

Тенка е линијата помеѓу шик изгледот и изгледот на робот. Затоа, еве 8 стилски начини на кои можете да комбинирате металик елементи во вашиот стил.
Датум: 09 авг 2013
, Автор:

12 еротски начини да го возбудите до лудило

Спремни за палава игра во спалната, во бањата, на подот?
Датум: 09 авг 2013
, Автор:

20 животни кои се однесуваат како разгалени ѕвезди

Понекогаш и животните се пребирливи, сè нешто им смета и се однесуваат како познатите личности.
Датум: 09 авг 2013
, Автор:

Како да се натерате да кивнете кога ви доаѓа ама не можете?

Понекогаш ваквото чувство може да ве мачи цел ден. Па ако сакате да се искивате на раат, можете да ја поттикнете таквата реакција.
Датум: 09 авг 2013
, Автор:

Романтично танго на два балони во пустина

Животот мора да е тежок, ако си куче од балони кое живее во пустина полна со бодликави кактуси. Но, во моментот кога ќе ја сретнеш својата совршена партнерка за танго, сè може да се смени.
Датум: 09 авг 2013
, Автор:

Ефективни домашни третмани за намалување на растот на несаканите влакна

Секој од овие третмани е ефективен доколку се применува редовно.
Датум: 09 авг 2013
, Автор:

Филм: Пред полноќ (Before Midnight)

Брилијантно заокружување на романтичната трилогија

Цитати за духовниот живот од Херман Хесе

„Твојата душа е целиот свет“.

Егзотична вила во Тајланд во која секој би уживал

Со својата привилегирана локација со поглед кон океанот, Вила Падма се наоѓа во живописниот Кејп Јаму, на источниот брег на островот Пукет во Тајланд.