07 март 2013 | Кафе пауза

Хипнотизирачки скулптури од хартија

Можеби си мислите дека ова се само обични детално изработени керамички бисти, но за да ја погледнете нивната вистинска убавина, треба буквално да ги оддиплите. :)

Величествени замрзнати водопади

Она што кога е топло претставува симбол за енергија, во зима се претвора во магична ледена атракција.

Вуду чај

Чај со магични состојки…

Најчестите причини за пад на самодовербата кај мажите

Би помислиле дека само жените имаат проблем со самодовербата? Вистината е дека жените повеќе се жалат, но не значи дека мажите немаат никакви несигурности.
Датум: 07 мар 2013
, Автор:

Една работа имаше и таа не ја заврши како што треба

Кој работи, тој и греши. Ако не на работа, барем по дома или на филм сте се сретнале со фразата „Па добро бе, една работа имаше и таа не ја заврши како што треба“...

Што ве чека доколку спиете помалку од 6 часа дневно?

Доколку спиете по помалку од 6 часа дневно, за само една недела ќе ги осетите негативните последици по вашето здравје, ќе ви опадне имунитетот...

Запознајте го Чемп – најсреќното куче на светот

Чемп е 10-годишно куче кое обожава да застанува пред фотообјективот на 20-годишната Кендис Седиген. Среќните моменти од животот на овој златен ретривер....
Датум: 07 мар 2013
, Автор: