23 февруари 2013 | Кафе пауза

Италијанската верзија на хобитското село

Сите куќи во ова чудно, но шармантно село во Јужна Италија се изградени во стил кој многу потсетува на магијата на хобитскиот Шаер.

Вкусен колач со банани

Неодолив десерт кој брзо се подготвува…

Факти за Курт Кобејн што не сте ги знаеле

Веројатно сè уште постојат податоци за животот на славниот музичар кои малкумина ги знаат...

Модните трендови од Лондонската недела на модата 2013

Иако лондонската треска заврши, ќе остане запаметено спектакуларното шоу, откачените текстури, нео-панк креациите и шаренилото од бои. Ова се 6 модни трендови...
Датум: 23 фев 2013
, Автор: