15 октомври 2012 | Кафе пауза

Најпознатите автомобили на Џејмс Бонд

По повод 50-годишнината од појавувањето на серијалот филмови за Џејмс Бонд, ова се најпопуларните автомобили на тајниот агент 007, препознатливи по својата брзина и неверојатните додатоци.
Датум: 15 окт 2012

40 инспиративни говори во 2 минути

Ако ви треба одлучност и инспирација, клучот е кај Метју Белинки. Тој успеал во две минути да спакува делови од 40 филмски говори и да ги претвори во еден моќен говор...
Датум: 15 окт 2012
, Автор:

Тајниот свет на Дизниленд

Во Дизниленд сè изгледа совршено. Тоа е идеален свет од фантазијата, но за сè да оди како подмачкано, овој забавен парк користи некои тајни техники.

Како да се справите со лошите колеги?

Не мора да ја замразите работата заради лошите колеги. Наместо тоа, применете ги овие неколку совети и полесно ќе се справите со нив.

Што мислите за лулашка-водопад?

Интересно видео каде што две личности уживаат покрај „вистински“ водопад. Како што се движат напред со лулашката, пред нив се отвара дупка низ која можат да поминат без да бидат намокрени.

Предвидете ги временските услови со вашата шолја кафе

Доколку не сте во можност да ја погледнете временската прогноза, можете да ѕирнете во вашата шолја со кафе и да го следите движењето на меурчињата на површината на кафето.

Фантастични GIF анимации од овошје и зеленчук снимени на магнетна резонанца

Овошје и зеленчук + МРИ + GIF анимации = здрава уметност. :)
Датум: 15 окт 2012
, Автор: