27 септември 2012 | Кафе пауза

Камп-приколка со која можете да пловите на вода

Доколку некогаш заминете на кампување и дојдете во близина на некое езеро, тоа не значи дека морате да се укотвите на брегот. Колку добро би било да продолжите да пловите и да преспиете на вода?

Најпознатите криминалци во историјата

Нема некој кој не слушнал за Ал Капоне, но дали знаете за што всушност бил обвинет овој гангстер? Или кој се крие зад прекарот „Били Кид“? Ова се најпознатите криминалци кои човештвото ги памети.
Датум: 27 сеп 2012

Зошто мажите стапуваат во брак кога не се вљубени?

Едно од новите истражувања покажува дека дури 25% од мажите би се согласиле на брак иако не се вљубени...
Датум: 27 сеп 2012
, Автор:

Запознајте ја главната ѕвезда на модното шоу во Њујорк

Внуката на познатиот дизајнер Александар Ванг е малечката модна икона кон која се свртеа објективите.
Датум: 27 сеп 2012
, Автор:

Тест: дали размислувате како маж или како жена?

Можеби сте привлечни како Мерлин Монро или елегантни како Џорд Клуни, но наспроти женствениот /мажествениот изглед, вашиот мозок можеби не ви е од истиот пол. Изненадени сте?

Акупунктурата навистина помага при намалување на болки

Нови пронајдоци овозможиле цврста научна потпора за оваа терапија која ја употребуваат сè повеќе и повеќе луѓе низ светот.

Двојниците на Симпсонови

Проверете од каде Лејди Гага ја црпи инспирацијата... :)
Датум: 27 сеп 2012
, Автор: