10 август 2012 | Кафе пауза

Ретро летна филмска плејлиста

Кратка листа на одлични ретро филмови кои ќе ве насмеат до солзи.

Маж носи розово фустанче за да ѝ помогне на неговата жена болна од рак

Од 2003 година, неговата жена Линда открила дека има рак на дојка. Оттогаш таа се бори со болеста, а Боб ја пренасочил неговата фотографија кон собирање пари за медицински истражувања кои би помогнале...

Ледено фрапучино со сладолед

Идеален пијалак за летните горештини...

Човечки џубокс на улица

Членовите на музичката група „CDZA“ за кои веќе читавте во текстот „Историјата на додворувањето во 4 минути“, направија ново фантастично шоу овој пат на улица.

Еволуцијата на Бетмобилот

Оваа фотографија на сите Бетмобили наредени еден до друг не само што создава носталгични чувства, туку ни покажува и колку многу време поминало.

Заљубен пар се венчал на 22 различни локации од светот

Алекс Пелинг и Лиса Грент се брачен пар од Источен Јокшир, до сега се имаат венчано 22 пати и тоа постојано на различна локација низ светот. Нивната цел е да се венчаат уште на осум егзотични дестинации.