Викториини водопади

Дали сте љубители на водопади, на убавата глетка која тие ја нудат или пак на симфонијата од природни звуци отсвирени од падот на водата? Можеби сте екстремен спортист кој ја обожава природата?
Датум: 30 јун 2012
, Автор:

Мешана салата со компир

Одличен лесен летен оброк, кој брзо се приготвува...

Што зборува вашиот омилен сладолед за вашиот карактер?

Веб-сајтот www.icecream.com спровел истражување кое открива каков е вашиот карактер во зависност од вашиот омилен сладолед. :)

Футуристички ноќен клуб за журки од фантазијата

Ноќен клуб каде што музичкото и танцувачкото доживување добиваат несекојдневна футуристичка димензија...

Нож со кој совршено ќе намачкате тврд путер на леб

Дизајнери од британската пекарска компанија „Warburtons“ го креирале првиот нож кој има загреано сечило, со кое може ладниот и стврднат путер тукушто изваден од фрижидерот, идеално да се намачка на парче леб...