28 јуни 2012 | Кафе пауза

Како маж може да усреќи една жена? А обратно?

Конечно е откриена формулата која дефинитивно утврдува што прави идеална жена, а што идеален маж за да го усреќи својот партнер. Па, останува сами да процените дали сте дораснати за тој предизвик.

Мало парче рај во Индискиот океан

Со богата историја и култура, прекрасниот остров Маурициус е парче рај во Индискиот океан. Во овој остров со недопрена природа се наоѓа фантастичното одморалиште „One&Only Le Saint Géran“.

7 едноставни начини за да си го продолжите животниот век

Листа на предлози кои доколку ги почитувате со сигурност ќе додадете многу години на вашиот живот.

Најголемата слика во светот направена од зрна кафе

Рускиот артист Аркади Ким го претстави најголемиот мозаик во светот, изработен од зрна кафе. Тој е наречен „Awakening“ (Будење), а се наоѓа во Паркот Горки во Москва, Русија.
Датум: 28 јун 2012
, Автор:

Најсреќните свињи на светот

Big Major Cay е мало ненаселено, но туристички многу популарно островче на Бахамите кое е дом на популарните и атрактивни свињи кои умеат да пливаат.

Отворен е првиот салон за убавина „Hello Kitty“

Обожавателите на брендот „Hello Kitty“ ќе бидат воодушевени кога ќе дознаат дека во Дубаи е отворен првиот официјален салон за убавина на оваа светска марка.