29 март 2012 | Кафе пауза

8 прекрасни италијански островчиња за кои можеби не сте слушнале

Во морињата кои го опкружуваат Апенинскиот Полуостров сè уште има неколку прекрасни мали островчиња кои ја задржале живописната убавина која им ја подарила природата.

4 интересни факти за црвената боја

Научниците велат дека црвената боја, за разлика до другите бои, предизвикува јасно препознатливи чувство кај луѓето.
Датум: 29 мар 2012
, Автор:

Казахстанско метро

Ова фантастично метро во Казахстан е конечно отворено на 1 декември минатата година, после 23 години работење на неговата конструкција.

Како да изгледате убаво и без шминка?

Со неколку мали трикови можете да и овозможите малку одмор на кожата на лицето, а истовремено да ја пуштите и малку својата природна убавина на виделина...
Датум: 29 мар 2012
, Автор:

Реални мисли од „надреалниот“ Салвадор Дали

„Не плаши се од совршенството, бидејќи никогаш нема да го достигнеш.“
Датум: 29 мар 2012
, Автор:

Тушек Реноватио Т500 – првиот словенски спортски автомобил

Тушек Реноватио Т500 е резултатот од долгогодишниот сон на словенскиот конструктор и тркач Аљоша Тушек да создаде сопствен супербрз спортски автомобил...

Чоколадна диета

Со помош на чоколадото намалете го својот индекс на тежина...

Неверојатни скулптури од плетена жица

Британецот Дерек Кинзет изработува тродимензионални скулптури од плетена метална жица, вредни по 6.000 фунти. Меѓу љубителите на неговите дела е и холивудскиот актер Николас Кејџ.
Датум: 29 мар 2012
, Автор: