Дали сте спремни за уште едно продолжение од „Сам дома“?

„ABC family“ најави дека ќе се снима нов дел од филмот „Сам дома“. Продолжението „Сам во мракот“ премиерно...

Би ѕирнале ли од работ?

Разгледајте ја следната колекција на фотографии од рабови од кои што погледот е возбудлив и воодушевувачки и одберете од кој од нив вие најмногу би сакале да ѕирнете.

Како вашата шминка да трае подолго?

Со сигурност не треба да бидете робови на производите за убавина, но некои поводи и прослави бараат шминката да остане совршена во текот на целиот ден. Еве ги чекорите...
Датум: 23 мар 2012
, Автор:

Пејзажите од Тоскана во пролетната колекција за долна облека на „Intimissimi“

Колекцијата „Италијански сон“ ги доловува романтиката и сензуалноста во овие пролетни денови.
Датум: 23 мар 2012
, Автор:

Калифорниска елитна куќа вредна 30 милиони долари

Резиденцијата е распослана на површина од 1400 метри квадратни, има 6 спални соби, 10 бањи, киносала...

Ателјето на Бачевци во Охрид

Во срцето на Охрид, на патот кон Канео се наоѓа атељето на Бачевци, кое морате да го посетите! Ќе ве пречекаат пријатно, со турско кафе и свежа лимонада...
Датум: 23 мар 2012
, Автор:

Екстра ледено кафе

Ледено кафенце, мелем за душа...

Знамиња направени од храна

Вкусните знамиња се вистински предизвик да ја откриете земјата која стои зад храната, или пак да погодите која храна е употребена за знамињата.
Датум: 23 мар 2012
, Автор: