Суштества кои ги засакавме поради цртаните

Ретко кој би рекол дека бубашвабите или глувците спаѓаат во слатки, мали животинки или дека духовите се пријателски настроени екс човечиња. Но, креаторите на цртаните ни ја променија перцепцијата...

Дневник на румот (The Rum Diary)­

Една доза бес. Една доза правда. Три дози рум. Промешај добро!
Датум: 09 мар 2012
, Автор:

Најголемата журка во бело

Журката „Sensation“ е вистински хепенинг каде може да се ужива не само во одличната изведба на популарните диџеи, туку и во спектакуларното шоу...
Датум: 09 мар 2012
, Автор:

Крем-кафе со сладолед

Интензивен вкус со богата арома, за целосно опуштање во последните зимски денови...

Новата спортска колекција на Victoria’s Secret

Малите додатоци се од голема важност и тоа што е најблиску до вашето тело е најблиску и до вашето срце. Со оваа цел Victoria's Secret ја дизајнираа нивната најсекси спортска колекција досега.
Датум: 09 мар 2012
, Автор:

Пријателството со бенефиции – добро или лошо?

Дали одобрувате пријателство „зачинето“ со повеќе забава? Зошто и како оваа појава стана толку популарна?
Датум: 09 мар 2012
, Автор:

Фантастична уметност врз обични камчиња

Цртањето врз камчиња е навистина креативна уметност, со која слободно може да се пофали и младата Кетрин од Мајами, Флорида.
Датум: 09 мар 2012
, Автор: