28 февруари 2012 | Кафе пауза

Водолија и Риби – пријателска комбинација

Ниеден од нив не го почитува формалниот начин на однесување и токму поради тоа тие уживаат во „откачените“ особини од нивниот карактер.

Зошто ѕвездите треперат?

Излезете надвор на убава и ведра ноќ и погледнете нагоре. Доколку сте подалеку од светлата на градот, ќе бидете во можност да видите премногу ѕвезди.

10 езера со несекојдневна убавина

Портокалови, розови, зелени... повеќето од нив изгледаат како некој сликар да си поиграл со четката. Всушност природата е таа која си поиграла со боите и ги создала овие неверојатни езера кои ќе ве остават без здив.
Датум: 28 фев 2012
, Автор:

Неколку чекори до правилно држење на телото

Денешниот начин на живот бара најголемиот дел од времето да го поминуваме седејќи, со што доброто држење на телото е отежнато. Применувајте ги следните неколку совети секојдневно и тоа ќе се промени кон подобро.

Најскапите слатки задоволства

Список со најскапите десерти за „налудничаво“ богатите луѓе... За останатите, следуваат цени кои едноставно го убиваат апетитот. :-)
Датум: 28 фев 2012
, Автор:

12 факти за моливите

Некои со растењето и заминувањето од училишните клупи ги оставија зад себе и заборавија дека во најраните години се натпреварувале чие моливче е поубаво и пошарено. Ова се неколку интересни факти поврзани со нив.
Датум: 28 фев 2012
, Автор:

Невообичаени методи на релаксација

Дали секојдневно чувствувате анксиозност, стрес, преголем притисок? Пробајте ги овие техники на опуштање...
Датум: 28 фев 2012

Мајка која прави фотографии од нејзиното летечко бебе

Фотографката Рејчел Хулин изгледа дека открила неверојатен талент кај нејзиното бебе, кое може да лета, но само на нејзините фотографии.
Датум: 28 фев 2012
, Автор: