21 февруари 2012 | Кафе пауза

Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012

Kолекција пролет/лето 2012 фасцинира со гламурозност, впечатливи бои и уникатен дизајн.
Датум: 21 фев 2012
, Автор:

Разбудете ја романсата со сите пет сетила

Дали чувствувате дека вашата врска ја губи романсата? Тоа би можело да се случи доколку вие и вашиот партнер меѓусебно не си ги поттикнувате сетилата. За среќа, тоа може лесно да се поправи.
Датум: 21 фев 2012

Екстремно кампување на карпи

Би го замениле ли класичното кампување на планините, каде цврсто стоите на земја, со екстремно и лебдечко? Ако сте зависници од адреналин, ова може да биде вашиот следен предизвик.
Датум: 21 фев 2012
, Автор:

Факти за животот на Мерлин Монро кои не сте ги знаеле

Првпат се омажила на 16 години, со цел да го избегне постојаното селење од еден дом за сирачиња во друг...

Племенитиот Велигденски остров

Велигденскиот остров е мал изолиран остров во Полинезија, кој со години успева да привлече голем број туристи и љубители на човековата историја.

10 причини зошто секогаш да бидете убаво облечени

Постојат низа причини зошто е препорачливо секогаш да сте убаво и пристојно облечени, а ние ви одвојуваме 10...
Датум: 21 фев 2012
, Автор:

Во светот на чоколадото

Во чест на меѓународниот месец на чоколадото, еве неколку интересни факти за патот на чоколадото, почнувајќи од какаовите дрвја, па сè до чоколадите во продавниците.
Датум: 21 фев 2012

Пирографија – фасцинантна уметност со оган

Пирографијата е уметност со горење на природни површини. Наместо четка и бои за сликање се користат вжештени предмети, а платното се заменува со дрво, хартија и кожа.
Датум: 21 фев 2012
, Автор: