11 февруари 2012 | Кафе пауза

Креативни состаноци за Денот на вљубените

Секоја година за 14-ти февруари се случува истото. Секој пар си има своја традиција... Некои одлучуваат да останат дома гледајќи романтичен филм, други излегуваат на романтична вечера, трети не му придаваат големо значење...

Снежни мини ванила тортички

Направете слатки снежни колачиња кои одлично одговараат со снежната покривка надвор, но се многу повкусни кога ги јадете внатре, на топло. :)

Неверојатна снежна бајка од фотографии

Белата зима е дел од неверојатниот циклус на природата. Фотографите ја сакаат бидејќи тогаш можат да создадат навистина неверојатни ремек-дела, какви што се овие фотографии кои раскажуваат прекрасна снежна бајка.
Датум: 11 фев 2012
, Автор:

15-минутни вежби за цврсти стомачни мускули

Познатата фитнес-инструкторка Кит Рич вели дека доколку ги правите нејзините вежби, ќе почувствувате видливи резултати во намалување на вишокот сало околу стомакот и ќе ги зајакнете мускулите.

Слатки мили животинчиња

Погледнете ја следнава галерија фотографии од разни милички животинки, која со сигурност ќе ви го стопли срцето во овие студени денови.