11 јануари 2012 | Кафе пауза

Како да се ослободите од стресот во новата година?

Ако инкорпорирате барем една од следниве пет практични навики во вашето секојдневие, ќе се чувствувате хармонично и значително ќе го намалите вашиот стрес.

Како да свртите страница од весник?

Инвенторот Џозеф Хершер се занимава со кинетичка уметност и создава софистицирани системи кои извршуваат секојдневни работи благодарение на комплициран синџир од последователни реакции.

5 причини зошто да патувате по светот потполно сами

Излегувањето од вообичаената рутина на патување може да донесе награда во вид на авантура...

Забавни илустрирани факти

Многупати се покажало дека кога ќе се искомбинираат знаењето и забавата, се добива одличен резултат. Доказ за тоа се овие ултраинтересни илустрирани факти за разни нешта...
Датум: 11 јан 2012
, Автор:

6 карактеристики кои е добро да ги поседувате

Барањето личности со здрави, позитивни карактеристики може природно да ни помогне да се држиме настрана од оние отровните, кои ни ја заробуваат енергијата или кои прават да се чувствуваме лошо.
Датум: 11 јан 2012
, Автор:

Која е најпопуларната песна за 2011 според Си-ен-ен?

Додека светот се надеваше дека најдобрата песна за 2011 година ќе биде некоја од хитовите на Адел, Џастин Бибер, Лејди Гага или други слични поп изведувачи, светската медиумска куќа Си-Ен-Ен ја претстави...

Утринско кафе во чаша-робот R2-D2

Вљубениците во серијалот „Војна на ѕвездите“ од неодамна добија можност утринското кафе да го пијат од неверојатната чаша-робот R2-D2.
Датум: 11 јан 2012
, Автор:

Рестораните на Мекдоналдс со нов футуристички изглед

Мекдоналдс го ангажирале Патрик Норге да им понуди ново архитектско решение за нивните ресторани во Франција.