07 ноември 2011 | Кафе пауза

Водич за подобрување на говорот на телото

Она што го кажувате гласно е само врв во комуникацијата што ја остварувате со другите. Останатиот дел од комуникацијата се сведува на говор на телото.
Датум: 07 ное 2011
, Автор:

Скорпија и близнаци – пријателска комбинација

Двата хороскопски знака се љубопитни за тајните кои ги крие животот и обожаваат заедно да откриваат разни мистерии.

Артистичка куќа во Малибу со внатрешен базен

Покрај интересните уметнички предмети, креативните лулки и современиот мебел, највпечатливиот елемент на оваа резиденција е галантниот внатрешен базен, кој нуди бескрајно уживање...

Додај ме за пријател

Погледни го мојот профил, измами се да стиснеш „Add friend“. Можеби не бев вреден за да ме викнеш на кафе, ама барем однесувај се како што е во тренд.
Датум: 07 ное 2011
, Автор:

Новата Бонд девојка

Беренис Марло е најновата во редот секси Бонд девојки, бидејќи таа е одбрана да се појави во најновиот дел на Џејмс Бонд, насловен како „Skyfall“.

Кафе-позадина за вашиот десктоп #55

„Не пијте кафе наутро. Ќе ве држи будни само до пладне.“
Датум: 07 ное 2011
, Автор: