25 октомври 2011 | Кафе пауза

Вага и риби – пријателска комбинација

Вагата и рибата можат да бидат одлични пријатели, под услов да не мораат да носат многу заеднички одлуки. Дури и кога треба да одберат кој филм да го гледаат или во кој ресторан да одат на вечера, подобро да фрлаат паричка...

5 тајни за подолг живот

Здравиот и долг живот е нешто кон кое сите целиме, но сепак ретко кој успева да се држи кон определени правила...

Пештерско село во Иран

Многу од куќите во ова село се направени во пештери сместени во конусни карпи направени од наталожен вулкански пепел.

Кајли Миног со заводлив календар за 2012 година

Австралиската пејачка Кајли Миног пред некоја недела го објави својот календар за 2012 година. Календарот е достапен да се купи онлајн на официјалниот веб-сајт на Кајли Миног за само 8 фунти.

Кога „Angry birds“ би биле вистински птици…

Уметникот Mohamed Raoof, кој е страстен обожавател на играта „Angry birds“, решил да направи фотографии од вистински птици и потоа дигитално да ги обои за да потсетуваат на „оригиналот“.