16 септември 2011 | Кафе пауза

Облекувајте се тренди оваа есен

За да бидете тренди и шик, не морате да купувате облека од скапи, луксузни бутици. Сè што треба да знаете е кои бои се модерни оваа есен, какви дизајни се носат и како сето тоа добро да го искомбинирате.

Создадете романтични моменти со вашиот партнер

Создавањето магични моменти во врската е нешто за кое секој партнер размислува, но ретко кој нешто презема околу тоа. Еве една мала листа на предлози...

Живот во еден ден (Life in a Day)

Филмски колаж од видеа снимени само на 24 јули 2010 година, од десетици луѓе низ целиот свет, а финалниот производ е ода за различностите, за животот, но и за убавината на секој ден минат на оваа планета...

Вкусно кафе со бело чоколадо

Вкусен топол напиток, со победнички вкус...

Вистински луѓе или восочни фигури?

Интересното во оваа фотосесија со пливачи, е тоа што на фотографиите не гледаме во вистински луѓе, туку во совршено извајани восочни фигури, од страна на скулпторката Carole Feuerman од Менхетен.