Топ 5 содржини за изминатата недела (6.6.-12.6)

Ги издвојуваме петте содржини кои најмногу ги читавте на Кафе пауза во текот на изминативе седум дена.
Датум: 12 јун 2011
, Автор:

Астрологијата и (не)паѓањето во искушение за неверство

Доколку неверството е нешто што никогаш не би му го простиле на вашиот партнер, прочитајте како ве советува астрологијата да постапувате, за да не му дозволите на тој или таа да падне во искушение.

„Голден гејт“ низ 20 фотографии

Мостот Голден Гејт бил најдолгиот висечки мост во светот кога завршила изградбата во 1937 година. Со тоа станал еден од најпознатите меѓународни признати симболи на Сан Франциско, Калифорнија, па и на САД.
Датум: 12 јун 2011
, Автор:

10 научни трикови со кои можете да се правите важни

Знаете како некои луѓе секогаш имаат добар виц на лагер, токму кога е потребно развеселување на собраното друштво? Епа, бидете подготвени вие да се покажете следниот пат.