14 февруари 2011 | Кафе пауза

Што мислат мажите, а што жените за св. Валентин?

AskМen во партнерство со TresSugar испитаа илјадници мажи и жени за да дознаат кој пол повеќе сака да го празнува овој ден, на кој начин, кои се очекувањата итн. Некои резултати се очекувани, но има и изненадувања.
Датум: 14 фев 2011
, Автор:

Флертувачки коктели за св. Валентин

Денеска, според католичкиот календар, е Св. Валентин, а според православниот Св. Трифун. Доколку сакате да ги искомбинирате овие два празника, еве неколку одлични коктели кои ќе ви помогнат да го направите тоа.

Музика за сексуално уживање на св. Валентин

Миризливи свеќички, заводлива музика и личноста која ја сакате е во вашите прегратки. Можете ли да посакате подобар начин за празнување на Денот на вљубените?

Подвезица – детектор за неверство

Сте помислиле ли некогаш колку би било добро кога би можеле некако да дознаете дали вашата партнерка ве изневерува со друг? Сега можете да престанете да се двоумите, бидејќи има решение и на овој проблем.
Датум: 14 фев 2011
, Автор:

Колоритна женственост низ објектив

„Сакам да создавам фотографии кои имаат душа. Еден фотограф не е ништо поразличен од сите останати, ако не успее да раскаже приказна. Убавината не е универзална, најважната работа е чувството.“

Кафе-позадина за вашиот десктоп #20

Кафе пауза ви подарува едно утринско љубовно кафе со 2 шеќерчиња во форма на срце, едно за вас, едно за вашиот љубен. Се надеваме дека убаво ќе ве засладиме и оваа слатка љубов ќе ве држи дооооолго време.
Датум: 14 фев 2011
, Автор: