Замрзнат јогурт со вкус на малини

Одлично освежување за топлите денови

(1) Замрзнат јогурт со вкус на малини

Потребни состојки:
  • 1 килограм замрзнати малини
  • 375 милилитри ниско калоричен природен јогурт
  • 2 лажици мед
Начин на подготовка:

Со помош на миксер матете ги сите состојки сè додека добро не се соединат, а потоа префрлете ги во голем сад и замрзнете ги. При сервирање, за декорација додадете смрзнати малини или друг вид шумско овошје.

(2) Замрзнат јогурт со вкус на малини (3) Замрзнат јогурт со вкус на малини


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар