Важни настани во секоја врска

Во секоја љубовна врска постојат одредени настани на кои треба да им се пријде со внимание и свест, значајни моменти кои можат да променат многу и мигови кои секогаш остануваат во сеќавањата.

Важни настани во секоја врска

Некои од нив се:

  • Првиот бакнеж
  • Првиот подарен цвет
  • Одбирање на вашата заедничка песна
  • Првиот филм гледан заедно
  • Првото запознавање со неговото/нејзиното друштво
  • Првата заедничка фотографија
  • Првиот долг поглед очи во очи
  • Првото приредено изненадување
  • Кога за првпат ќе ве одбрани пред други
  • Првото заедничко гледање на зајдисонцето
  • Одење во неговиот/нејзиниот дом за првпат
  • Првата подготвена вечера
  • Првиот сексуален однос
  • Првата ноќ помината заедно
  • Првиот заеднички одмор
  • Запознавање со семејството
  • Првата прегратка за утеха
  • Изјавувањето љубов за првпат
  • Првата кавга
  • Првото смирување
  • Првиот подарок
  • Првата заедничка одлука
  • Купување заедничко милениче
  • Почеток на заедничко живеење.

Не заборавајте да ги повторувате овие први и значајни моменти, тоа ќе ја оддржи вашата врска во живот и нема да дозволите романтиката да изумре. Можеби клучот за внесување возбуда во врската е новото, но некогаш подобро е да го повторите старото во уште подобро издание.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар