Смрзнато Даикири со манго и ананас

Совршено за топол летен бран!

Смрзнато даикири со манго и ананас

Потребни состојки:
  • Ледени коцки од сок од ананас
  • Ледени парчиња манго
  • Вотка со вкус на манго
  • Рум
  • Свеж ананас или свежо манго за декорација
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете на 2-3 минути. Вкусете го добиеното даикири и одредете ги количините на состојките по вкус. Уживајте!


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар