Сезонска колекција на фустани од Вера Ванг

Вера Ванг е најмногу позната по нејзините неверојатни колекции на венчаници, со кои се пробила во модната индустрија во 1990 година. Во 2000 година, нејзиниот ентузијазам за создавање облека за сите настани резултирала со лансирање на колекцијата наречена „подготвена за носење“ (ready-to-wear), која била широко прифатена од девојките низ светот. Софистицираноста, женствените детали и модерниот пристап на нејзините дизајни можете да го забележите и во новата „подготвена за носење“ колекција на фустани.Сезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера ВангСезонска колекција на фустани од Вера Ванг


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар