Секси комбинација од пунџа и плетенка – фризура која нема да остане незабележана

Без разлика дали одите на училиште, факултет, работа или пак, се спремате за вечерно излегување, плетенката е секогаш одличен избор за фризура. Но, уште подобро е ако направите комбинација од пунџа и плетенка, фризура која со сигурност ќе биде забележана од сите околу вас.

Секси комбинација од пунџа и плетенка - фризура која нема да остане незабележана

Оваа фризура е многу едноставна за правење. Најпрво косата поделете ја на средина и од едната страна издвојте 3 прамени од кои потоа ќе исплетете плетенка. Остатокот од косата соберете го во бушава пунџа и прицврстете го со мали црни шнолички. За оваа одлична фризура ќе ви бидат потребни само неколку минути.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар