Прекрасна колекција на фустани од талентираниот дизајнер Тони Ворд

Софистицираната елеганција во креациите на Тони Ворд е резултат на голем број професионални чекори постигнати со помош на огромен талент. Веднаш по завршувањето на своите студии во Париз, во најдоброто училиште за кројачи во Франција, тој почнал да работи со многу познати дизајнери. Неколку години подоцна Ворд решил да се врати во својата држава, Либан, каде што започнал своја сопствена линија.

Прекрасна колекција на фустани од талентираниот дизајнер Тони Ворд

Неговите креации се карактеризираат со чисти форми и зрачат со заводливост која доаѓа од софистицираните материјали кои тој ги употребува. Колекциите на Ворд го имаат препознатливиот шарм на безвременскиот стил и ја потенцираат женственоста. Погледнете ја неговата колекција за пролет/лето 2014.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар