Префинетост и елеганција во пролетно-летната колекција на Армани

Префинета, елегантна и одлично дизајнирана, пролетно-летната колекција на Армани ја истакнува женственоста и зрелоста на секоја жена. Модната ревија ја нарекол „Номад“ и, како и секогаш до сега, во атмосферата преовладувала софистицираност и егзотичност. Погледнете ги наредниве дизајни за висока мода кои привлекоа огромно внимание на Париската модна недела.

Префинетост и елеганција во пролетно-летната колекција на АрманиБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар