Погледнете што ѝ прави шминката на вашата кожа

На секоја девојка ѝ се има случено повеќе пати да си легне уморна после ноќното журкање со шминка на лицето. Но, откако ќе го погледнете ова видео, сигурно добро ќе размислите дали сте баш толку уморни, за да не фрлите една вода на лицето.

Погледнете што ѝ прави шминката на вашата кожа

Воедно, една жена доброволно пристапила на експеримент, за чија цел не ја извадила шминката од лице, цел месец. Ефектите врз кожата биле шокантни. Погледнете го видеото.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар