Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Секој ден, сè поголем дел од нашите пријатели започнуваат своја фамилија. Но, лицето на мајчинството е преземено од новата генерација мајки кои одлично ја вршат својата работа. Како и секоја генерација мајки, така и оваа имаат свој уникатен и препознатлив стил кој ги одвојува од родителите кои нив ги израснале. Овие млади мајки се познати како отворени и заштитнички настроени кон своите деца, со цврст карактер и модерен пристап кон мајчинството. Па, дали и вие сте една од нив?

Секоја мајка на модерното време знае дека вие не сте навистина бремени сè додека не објавите на Фејсбук.

(1) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работаНовото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Вие купувате само природна, органска, безглутенска и без ГМО храна за бебиња.

(2) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Или пак, ако не сте сигурни, ја правите оваа храна самите, од почеток.

(3) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Доколку сакате тетоважи, има големи шанси да имате една со името на вашето бебе.

(4) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Вашиот Инстаграм профил полека се претворил во профил на вашето дете.

(5) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Се сметате себеси за многу позабавни од обичните мајки.

(6) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Во вашиот шкаф нема ниту еден пар „фармерки за мајки“.

(7) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Стилот ви е сè уште приоритет, како за вас така и за вашето бебе.

(8) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Всушност, вашето најмало сигурно има повеќе модни додатоци од вас.

(9) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Редовно наоѓате инспирација за вашиот стил преку хаштагот #OOTD (outfit of the day) од познатите модни инстаграмџии.

(10) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Роденденските забави на вашите деца се реална верзија од вашите табли на Пинтерест.

(11) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Вашето бебе знае како да отклучува смартфон уште пред да научи како да оди.

(12) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

И да направи импресивни селфи фотографии од себе.

(24) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Ги знаете зборовите на песната „Let It Go“ подобро од вашите деца.

(13) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Не се срамите да носите исти модни комбинации како вашите најмали.

(14) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Ироничните маички се дефинитивно нешто што ве карактеризира како личност.

(15) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Вашето бебе е скоро секогаш залепено за вас.

(16) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Без разлика дали само ги завршувате вашите домашни обврски…

(17) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Шетате во паркот…

(18) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Или тргнувате кон голема авантура ширум светот.

(19) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Младите мајки сметаат дека имињата како „Blue Ivy“ се сосема нормални…

(20) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

И дека вашето 3-годишно дете без проблем подобро ја разбира технологијата од вашите родители.

(21) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Оние кои ве следат на социјалните медиуми знаат повеќе за вашето дете и живот отколку некои од вашите роднини.

(22) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

И многу повеќе се забавувате покрај вашето мало најдобро пријателче отколку покрај некои од вашите возрасни пријатели.

(23) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

  1. USer Reply

    GLUPOSTI
    ZAGREF SE

Остави коментар