Најдобрата секс-поза за под туш

Сексот под туш е неверојатен, но доколку никогаш не сте го пробале, можеби немате ни храброст да го сторите тоа. Пробајте ја оваа палава секс-поза која веднаш ќе ви ја покрене самодовербата и ќе станете толку зависни од неа, што ќе посакате да ја правите одново и одново… Поради уникатниот агол на водење љубов, постојат многу големи шанси девојката да доживее оргазам.

Најдобрата секс-поза за под туш

Упатство:

Таа: застанете со грб свртени кон вашиот партнер и потоа пополека наведнете се нанапред и ставете ги дланките на подот. Доколку флексибилноста не е вашата јака страна, едноставно поднаведнете ги колената малку за да се наместите правилно.

Тој: пенетрирајте во својата партнерка одзади, притоа држејќи ја цврсто за половината со рацете, за ниеден од вас да не изгуби рамнотежа.

Бонус: за да биде атмосферата уште „пожешка“ добро би било да влезете под туш со облека. Девојката може да облече само фустанче, а момчето маица и куси памучни шорцеви. Забавата може да започне така што ќе почнете да се бакнувате облечени, под млазот вода. Со среќа!  :)


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар