Модна инспирација: Несекојдневна девојка

Моделот Џенифер Бијанчи одлично ја одиграла својата улога на несекојдневна девојка во оваа интересна фотосесија наречена „A weird lady“. Интересниот спој на ведрите и весели бои им даваат посебен сјај на моделите кои таа ги носи, притоа оставајќи силна порака дека и несекојдневните комбинации можат да изгледаат прекрасно на девојките кои се доволно храбри да ризикуваат. Погледнете ги наредниве неколку фотографии кои се надеваме дека ќе ве инспирираат конечно да излезете од монотоноста која може да ја предизвика обичната и секојдневна „работна униформа“…

Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар