Мода на иднината: неверојатен флуоресцентен фустан

Интересно, уникатно, необично… се само некои од зборовите што поминуваат низ мислите на оние кои го виделе ова видео. Станува збор за неверојатниот флуоресцентен фустан дизајниран од Чарли Бакет, кој доколку некогаш имате можност да го облечете, дефинитивно не би останале незабележани на вашето вечерно излегување.Мода на иднината: неверојатен флуоресцентен фустанБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар