Магична модна колекција која ќе ве одведе во светот на бајките

Стејси Бендет во 2002 година го започнала брендот „alice + olivia“ со кои им дозволува на клиентите да го изразат својот личен стил. Моделите изобилуваат со ексцентричност, но истовремено се секси и софистицирани. Оваа модна линија одлично ја претставува личноста и перспективите на нејзиниот основач, Стејси Бендет. Погледнете ја колекцијата за есен/зима 2014-2015.

Магична модна колекција која ќе ве одведе во светот на бајките
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар