Како лесно да излупите лук за 10 секунди?

Сите знаеме дека лупењето лук е досадна и бавна работа. Но, ова видео ќе ви покаже како тоа да го сторите за само 10 секунди, без миризбата да навлезе во вашите прсти. Смачкајте го, удирајќи го силно со дланката врз даска за сечкање. Земете два сада со иста големина. Ставете го здробениот лук во едниот сад, кој ќе го поклопите со другиот сад. Силно протресете 10 секунди и чешнињата сосема ќе се издвојат од лушпата. Не верувате? Погледнете го видеото. Како лесно да излупите лук за 10 секунди?Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар