Како да направите кадрици со пегла за коса?

Ова се 4 одлични видеа од Јутјуб кои ќе ви помогнат да научите како да го извлечете максимумот од вашата пегла за коса. Покрај нејзината основна функција, сега ќе можете да ја користите за да направите интересни видови кадрици и да го промените секојдневниот изглед на вашата коса.

Како да направите кадрици со пегла за коса?

Сите 4 аматерски видеа се направени од различни девојки и претставуваат исто толку различни техники за да ги добиените посакуваните кадрици (големи, ситни, лежерни…).Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар