Како брзо и ефикасно да отстраните дамки од вино и маснотии?

Ниските температури многу често доведуваат до вечери поминати покрај телевизор, јадејќи пица и пиејќи вино. Токму овие маратони на топло, можат да резултираат со голем број дамки од вино и пица на вашите омилени тренерки или пижами. И што е најтрагично, за работите да бидат полоши, секогаш кога се случува ова вие носите бело.

Како брзо и ефикасно да отстраните дамки од вино и маснотии?

Кари Бајрон тргнала во мисија да открие кој е најефикасниот метод за отстранување на овие страшни дамки и по читањето многу совети и губењето многу маички, таа конечно го открила најдобриот, наједноставниот и најбрзиот метод за отстранување дамки. Сè што ви е потребно е сјај за садови и оцет и можете да започнете. Погледнете го видеото за подетално објаснување…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар