Десерт со пишкоти, шлаг и јагоди

Се подготвува за неколку минути и толку брзо се јаде што со сигурност нема да го направите само еднаш. Изненадете ги пријателите и сите уживајте во единствениот вкус на пишкоти со јагоди и шлаг.Десерт со пишкоти, шлаг и јагодиПотребно е:

  • пишкоти
  • свежи јагоди, сечкани на четвртинки
  • изматен шлаг
  • лимонов сок

Подготовка: Пишкотите натопете ги во лимоновиот сок. Ставете две пишкоти на чинија, врз секоја пишкота ставете малку шлаг и наредете неколку јагоди. Ете, толку е лесно.Десерт со пишкоти, шлаг и јагоди


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар