Чоколадни малини

Вкусно освежување за дочек на топлите летни денови

Чоколадни малини

Потребни состојки:
  • Свежи малини
  • Чоколадo за готвење, црно и/или бело
Начин на подготовка:

Темелно исчистете ги малините и оставете ги на хартиена крпа за да се исушат. Откако ќе се исушат, стопете го чоколадото за готвење на рингла и сипете по малку во секоја малина. Потоа ставете ги малините во фрижидер на кратко. Почекајте неколку минути и послужете ги. Уживајте!

Чоколадни малини Чоколадни малини Чоколадни малини

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар