Бурбери – колекција пролет/лето 2014

Нежно, едноставно и елегантно. Со овие 3 збора одлично се доловува пораката која дизајнерот Кристофер Бејли сакал да ја пренесе преку новата колекција на Бурбери. Необичните комбинации на материјали кои биле употребени за изработка на моделите совршено се совпаѓаат помеѓу себе и ни покажуваат како треба да изгледа една вистинска Бурбери жена – со слатките и меки џемпери, секси здолништа и препознатливиот женски мантил, таа несомнено ќе сјае во текот на целиот ден и целата ноќ.

Бурбери - колекција пролет/лето 2014

Погледнете како оваа одлична колекција изгледаше и на пистите за време на Лондонската модна недела:Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар