„Angry Birds“ тортички

Изненадете ги вашите најблиски со вкусни тортички во форма на познатите „Angry Birds“„Angry Birds“ тортичкиПотребни состојки:

  • Готови тортички, по ваш избор
  • Фил од ванила
  • Боја за храна
  • Шеќер
  • Бомбони
  • Гумени бомбони во повеќе форми и бои
  • Чоколадни трошки во повеќе бои
  • Маршмелоу

За да ги направите ликовите автентично, погледнете го видеото.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар