5 тибетски вежби за подмладување

Телото има 7 главни чакри. Основната цел на овие вежби е да ја подобри нивната работа, така што ќе го забрза нивниот ритам. Овие 7 главни чакри се одговорни за работата на нашиот ендокрин систем, а тој е одговорен за нашето здравје и е клучниот дел од процесот на стареењето. Со стимулирање на ендокриниот систем и циркулацијата на животната енергија во вашето тело, овие техники придонесуваат за прекрасен баланс и совршена хармонија на вашата физичка, ментална и емоционална состојба.

5 Тибетски вежби за подмладување

5 едноставни техники и 20 минути на ден е сè што ви е потребно за да бидете посвежи, поенергични и да се чувствувате помладо. Погледнете го наредново видео и пробајте да вежбате паралелно со инструкторката. Почувствувате ли некаква разлика?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар