5 шминкерки кои треба да ги следите на Јутјуб

Без разлика колку добро знаете да се шминкате, овие девојки можат многу да ви помогнат и да ве научат. Ви препорачуваме редовно да ги следите нивните Јутјуб-канали.

Пет шминкерки кои треба да ги следите на Јутјуб

Зои Суг (Zoella)

Таа е популарна во Велика Британија, многу е остроумна, интересна и слатка. Секое нејзино видео делува професионално и квалитетно, а ќе ве научи да правите и многу фризури.


Вејли Хонг (I Like Weylie)

Таа е позната како многу практична девојка. Сите видеа ѝ се снимани „чекор по чекор“ и за неа не постои табу тема.


Патрисија Брајт (Patricia Bright)

Не само што е иновативна кога станува збор за шминката, туку знае одлично да се справи и со косата.


Ингрид Нилсен (Miss Glamorazzi)

Таа снима видеа од 2009 година и во овој период стана вистински експерт за давање брзи и едноставни совети.


Кенди Џонсон (Kandee Johnson)

Таа е холивудска шминкерка која своите смели идеи ги дели со своите обожаватели ширум светот. Позната е по тоа што секогаш има свежи и различни идеи.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Simona Reply

  Ima mnogu podobri…. Carli Bybel, Camila Coelho..
  .

 2. Daniela Reply

  http://www.youtube.com/watch?v=DQl23VpNwyM CAMILA COELHO..NAJDOBRATA OD SITE NE STE JA STAVILE 🙂

 3. Queen Reply

  Michell Phan e najdobra od site ovdeka, duri si napravi i svoi kozmeticki proizvodi 🙂

 4. Sara Reply

  Zoella <33

Остави коментар